Архіви свідчать, що перша школа в Тернівці з’явилась у 1861 році. Побудована вона на кошти графа Бобринського.

Це була двокласна церковно-приходська школа Смілянського повіту Київської губернії. Тут дяк  Гавруша учив дітей читати Псалтир, Часослов, інші церковні книги, та рахувати до 100.

перша школа в Тернівці
 • У 1880-тих роках читанню, письму та Слову Божому навчав священник на прізвище Хороший.
 • У 1902 році на кошти тернівчан та їх руками побудована нова  цегляна школа, яка знаходиться в центрі села. Тут навчалися діти із всіх навколишніх сіл. Освіта була семикласна. Першим директором був Драченко Григорій, пізніше Мєсяць, Ромаданов А.І., Маценко В.І., Варивода, Склярук І К
 • У 1905 році в селі відкрита перша бібліотека.
 • У 1919 році засновано дитячий будинок, в якому виховувались діти-сироти різних національностей, обездолені. направлені з дитячого розподільника м. Сміли. Завідувала ним Гордієнко (Петроградська) Ганна Олексіївна, яка мала педагогічну освіту і приїхала в Тернівку з Петербурга.
 • В 1924 році школа називається трудова семирічна школа, одна з перших в районі.
 • У 1925-1926 роках – в селі організований лікнеп – пункт по ліквідації неписемності дорослого населення.
 • У 1940-41 навчальному році школа вже переходила із семирічки на середню освіту (10-річну), та Велика Вітчизняна війна перервала навчання. Учні, директор школи та учителі пішли на фронт.
 • Після війни знову директором став Клименко Сергій Євдокимович.
 • Уже у 60-х роках усі діти 7-16 років охоплені навчанням. Працює шкільний інтернат, школа продовженого дня, їдальня, буфет.
 • Обладнані майстерні по дереву, металу та швейний клас, кабінети с/г виробництва, тракторної і автомобільної справи, кабінет військової підготовки.
 • Працює заочна середня школа. (Директор Слободяник М.М.)
 • В школі організовано роботу Будинку піонерів, де працювали гуртки авіомоделювання, моделювання с/г машин, фотогурток, вишивки та в’язання, юних пасічників роботою яких керували учителі та батьки на громадських засадах.

1960 рік. Створена учнівська виробнича бригада.

У 1972 р.  члени учнівської виробничої бригади стають учасниками  Всесоюзної виставки досягнень народного господарства в Москві.

За підсумками республіканського соціалістичного змагання  у 1978р. учнівській виробничій  бригаді Тернівської школи присвоєно     І місце і нагороджено грамотою МО УРСР і ЦК ВЛКСМ і вручено трактор Т-25.

У 1980 році з ініціативи директора школи Дардан Т.Т. побудоване нове приміщення школи на 460 місць.

В 1989 році в селі відкрито філіал Корсунь-Шевченківського училища №33, а з 2002 року його перейменовано на Корсунь-Шевченківський професійно-аграрний ліцей.

Відбулося 18 випусків. Підготовлено 340 механізаторів сільськогосподарського виробництва, біля 300 водіїв автомобілів.

Філіал ліцею припинив роботу у 2009 році в зв’язку з реорганізацією.

З 2010 року директором школи призначений Шулежко А.В.

Сьогодні у  школі навчається 179 учнів, працює 29 педагогічних працівників.

Створено виховну систему «Бути людиною – бути лицарем», запроваджено самоврядування, працюють пізнавальні, пошукові та розважальні клуби, діє самодіяльна асоціація дітей «ГАРТ».

Школа має сучасну навчально-матеріальну базу.

Поряд з навчанням в школі проводиться значна культурна і спортивно-масова робота. Наші учні займають призові місця у багатьох районних та обласних конкурсах.