Тернівський ліцей

Тернівської сільської ради Смілянського району Черкаської області

Директор ліцею: Шулежко Анатолій Васильович

Адреса: вулиця Шевченка, 3, с. Тернівка, 20733

тел. (04733) 9-02-12, e-mail: Ternivka_s@ukr.net

Заклад засновано в 1861 році. У 1861 році в Тернівці на кошти графа Бобринського була створена двокласна церковно-приходська школа Смілянського повіту  Київської губернії.

З 1873 до 1887 року школа існувала як чотирикласна. У 1902 році на кошти тернівчан побудована нова цегляна будівля, школа стала – семирічкою, в якій навчалися діти з п’яти навколишніх сіл. У 1941 навчальному році в школі вперше був випуск учнів 10 класу. Триповерхове приміщення сучасної школи  збудоване у 1980 році.

Проектна потужність – 460 учнів.

У 2021-2022 навчальному році у закладі функціонує 12 класів, навчається 179 учнів., працює 29 педагогічних працівників, із них:

  • 14 мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;
  • 5 – «спеціаліст першої категорії»;
  • 3 – «спеціаліст другої категорії»;
  • 4 – спеціалістів;
  • Заслужений працівник фізичної культури і спорту України – 1;
  • 2 вчителів мають педагогічне звання «учитель-методист»;
  • 9 вчителів мають педагогічне звання «старший вчитель».

Ліцей працює над проблемою «Втілення козацької педагогіки в навчально-виховний процес сільської школи з певним корективом на сьогодні і завтра, на сучасне і майбутнє української нації». Створено виховну систему «Бути людиною – бути лицарем», запроваджено самоврядування, діє дитяча організація ГАРТ «Терен».

Ліцей є опорним навчальним закладом з військово-патріотичного виховання в Черкаській області.

У закладі обладнано: 2 комп’ютерні класи (22 комп’ютери), 4 класні кімнати початкових класів, 14 навчальних кабінетів. До послуг учнів комбінована майстерня, бібліотека, спортивний та актовий зали, медичний кабінет, їдальня, стрілецький тир, музейний комплекс, до якого входять 5 музеїв: краєзнавчий, історії освіти, Бойової Слави, музей воїнів-інтернаціоналістів Смілянщини та музей козацтва.

У ліцеї створено козацький курінь імені О. Новохатька який налічує три рої «Терен», «Борей» і «Тернинки». Цього року «Терен» і «Борей» – переможці обласного етапу (ІІ місце), «Терен» – учасник Всеукраїнського етапу Всеукраїнської патріотичної  військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура»).