Архіви свідчать, що перша школа в Тернівці з’явилась у 1861 році. Побудована вона на кошти графа Бобринського.
Це була двокласна церковно-приходська школа Смілянського повіту Київської губернії. Тут дяк Гавруша учив дітей читати Псалтир, Часослов, інші церковні книги, та рахувати до 100.
- У 1880-тих роках читанню, письму та Слову Божому навчав священник на прізвище Хороший.
- У 1902 році на кошти тернівчан та їх руками побудована нова цегляна школа, яка знаходиться в центрі села. Тут навчалися діти із всіх навколишніх сіл. Освіта була семикласна. Першим директором був Драченко Григорій, пізніше Мєсяць, Ромаданов А.І., Маценко В.І., Варивода, Склярук І К
- У 1905 році в селі відкрита перша бібліотека.
- У 1919 році засновано дитячий будинок, в якому виховувались діти-сироти різних національностей, обездолені. направлені з дитячого розподільника м. Сміли. Завідувала ним Гордієнко (Петроградська) Ганна Олексіївна, яка мала педагогічну освіту і приїхала в Тернівку з Петербурга.
- В 1924 році школа називається трудова семирічна школа, одна з перших в районі.
- У 1925-1926 роках – в селі організований лікнеп – пункт по ліквідації неписемності дорослого населення.
- У 1940-41 навчальному році школа вже переходила із семирічки на середню освіту (10-річну), та Велика Вітчизняна війна перервала навчання. Учні, директор школи та учителі пішли на фронт.
- Після війни знову директором став Клименко Сергій Євдокимович.
- Уже у 60-х роках усі діти 7-16 років охоплені навчанням. Працює шкільний інтернат, школа продовженого дня, їдальня, буфет.
- Обладнані майстерні по дереву, металу та швейний клас, кабінети с/г виробництва, тракторної і автомобільної справи, кабінет військової підготовки.
- Працює заочна середня школа. (Директор Слободяник М.М.)
- В школі організовано роботу Будинку піонерів, де працювали гуртки авіомоделювання, моделювання с/г машин, фотогурток, вишивки та в’язання, юних пасічників роботою яких керували учителі та батьки на громадських засадах.
1960 рік. Створена учнівська виробнича бригада.
У 1972 р. члени учнівської виробничої бригади стають учасниками Всесоюзної виставки досягнень народного господарства в Москві.
За підсумками республіканського соціалістичного змагання у 1978р. учнівській виробничій бригаді Тернівської школи присвоєно І місце і нагороджено грамотою МО УРСР і ЦК ВЛКСМ і вручено трактор Т-25.
У 1980 році з ініціативи директора школи Дардан Т.Т. побудоване нове приміщення школи на 460 місць.
В 1989 році в селі відкрито філіал Корсунь-Шевченківського училища №33, а з 2002 року його перейменовано на Корсунь-Шевченківський професійно-аграрний ліцей.
Відбулося 18 випусків. Підготовлено 340 механізаторів сільськогосподарського виробництва, біля 300 водіїв автомобілів.
Філіал ліцею припинив роботу у 2009 році в зв’язку з реорганізацією.
З 2010 року директором школи призначений Шулежко А.В.
Сьогодні у школі навчається 179 учнів, працює 29 педагогічних працівників.
Створено виховну систему «Бути людиною – бути лицарем», запроваджено самоврядування, працюють пізнавальні, пошукові та розважальні клуби, діє самодіяльна асоціація дітей «ГАРТ».
Школа має сучасну навчально-матеріальну базу.
Поряд з навчанням в школі проводиться значна культурна і спортивно-масова робота. Наші учні займають призові місця у багатьох районних та обласних конкурсах.